Yüzey İşlem Makinaları

KVM - TVM Serisi Vibrasyon Makineleri

Farklı ihtiyaçlar için farklı tip makinalarımız mevcuttur. Yüzey işlem konusunda daha çok yuvarlak tip (KVM serisi) vibrasyon makinaları kullanırken aynı zamanda yatay tip (TVM serisi) vibrasyon makinaları da uzunluğu fazla olan ürünler için ideal çözümler üretmektedir. Yatay tip makinalarımızın kazanlarını isteğe göre belirli aralıklara sahip seperatörle yardımıyla bölebilmekteyiz. Bu da bize kullanım alanı olarak esneklik sağlamaktadır. Hem yuvarlak hem de yatay tip makinalarımız 15 litreden 1000 litreye kadar değişen hacimlerde üretilmektedir. Özellikleri arasında standart tip elektrik panosu, dozaj pompası tüm makinalarımızda sunulmaktadır. ‘KVM-R’ serisinde saat yönünde-saat yönünün tersi yönünde çalışma yeteneği ve manuel rampa sistemi standart olarak sunulmuştur, pnömatik rampa ise opsiyoneldir. Bu özellikler dışında KVM ve TVM serilerinde hız kontrollü elektrik panosu, pnömatik ses kapağı ve su valfi ise opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Daha fazla bilgi için;

https://www.kayakocvib.com/series-kvm-circular-type-of-vibrators/

https://www.kayakocvib.com/series-tvm-trough-type-of-vibrators/

Luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet

DVM – T-DVM Serisi Vibrasyon Kurutma Makinesi

Kurutma makinalarımız ise yuvarlak (DVM serisi) ve yatay tip (T-DVM serisi) olup mısır granülü ve ısıtıcı rezistans yardımıyla ürünleri nemden tamamen arındırmak üzere tasarlanmışlardır. Ürünler çok hızlı bir şekilde kurutulup sonraki işleme veya satışa hazır hale getirilmektedir. DVM serisi isteğe bağlı olarak toz kapaklı olarak da sunulabilmektedir. Toz kapağı granülden kaynaklı oluşan tozları soğuk hava emiş fanıyla çekerek filtrelemektedir. Kurutmayı hızlandıran granül ve rezistanslara ek olarak, sıcak hava fanı sayesinde kazanın içine sıcak hava iletilmektedir. Böylelikle üç farklı etki ile işlem daha da hızlandırılmaktadır. Rezistanslar düşük watlı olup granülü yakmayacak yüzeye sahiptirler. Tamamen güvenli olan DVM serisi kurutucu vibrasyon makinalarımız ile işlem sonlandırılmaktadır. Manual rampa sistemi sayesinde ürünler istenilen zamanda kolayca makinadan çıkartılabilmektedir.

Daha fazla bilgi için;

https://www.kayakocvib.com/series-dvm-circular-type-of-dryers/

https://www.kayakocvib.com/series-dtvm-trough-type-of-dryers/

Luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet

KSM Serisi Santrifüj Tip Yüzey İşlem Makinesi

Santrifüj tip makinalarımız (KSM serisi) ise PU (poliüretan) ve INOX (paslanmaz çelik) çene (main plate) olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. KSM serisi makinalarımız üç farklı hacime sahip olup çene tasarımı firmamız KAYAKOCVIB® adına patentlidir. Çene, kazan (bowl) ve ara parçalar (circle) 95 şor poliüretan ile üretilmiş olup, uzun ömürlü, dayanıklı bir yapıya sahiptir. KSM INOX modelimizin çene aralığı (gap) 0,2 mm’ye kadar indirilebilmektedir. Bu da çok ince ürünlerle dahi sağlıklı çalışabilme imkanı sunmaktadır. Tüm KSM serisi elektrik panoları hız kontrollü olup hassas ürünlerde hızı düşürmeniz mümkün kılınmıştır. Patentli çene tasarımı sayesinde kazanın içindeki vortex efekti yoğun bir karıştırma etkisi sağlamaktadır. KSM serisi yüzey işlem makinalarının KVM serisinden farkı işleme hızlarıdır. KSM serisi, KVM serisi makinalardan 10 kat daha hızlı işlem yapmaktadır. 18, 60 ve 160 litrelik modellere sahip olup müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre iki kazanlı tek makina gibi değişken tasarımlar hazırlanabilmektedir. KSM serisine ait elek bulunmamakla birlikte SM kodlu vibrasyonlu eleklerimiz KSM serisine entegre edilmektedir.

Daha fazla bilgi için

https://www.kayakocvib.com/series-ksm-centrifugal-disc-finishing-machines/

Luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet

Doğru Makina Nasıl Seçilir?

İşletmenize bir makina yatırımı yapmaya karar verdiyseniz öncelikle günlük üretim hacminizi gözden geçirmelisiniz. Günlük üretim miktarı makina seçiminde en büyük etkendir. Ayrıca aşağıdaki etkenler de makina seçiminde önemli rol oynamaktadır.

  • İşleyeceğiniz ürünün boyutu ve ağırlığı
  • Aşındırıcı taşın cinsi
  • İstenilen hedef işlem süresi
  • İstenilen otomasyon tipi
  • İstenilen çalışma konforu
  • Kaç tür farklı tip ürün üretildiği
  • Kuru işlem gereksinimi olup olmadığı
  • Makinelerin kullanılacağı alanın büyüklüğü

Detaylı bilgi İçin satış temsilcimizle İletişime geçebilirsiniz...